II Zjazd Polskiego Towarzystwa Ortopedii Dziecięcej – 23-25 maja – Poznań

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w II Zjeździe Polskiego Towarzystwa Ortopedii Dziecięcej. Konferencja odbędzie się w dniach 23-25 maja 2024 roku w Poznaniu.

Tematami wiodącymi będą nowoczesne techniki i technologie w ortopedii dziecięcej oraz powikłania i niepowodzenia leczenia złamań u dzieci.

Planowane są liczne sesje naukowe, a także sesja studencka oraz mini-sympozjum: „Najczęstsze wady wrodzone ręki u dzieci”. Odbędzie się również „Spotkanie z mistrzem” prof. dr hab. n. med. Leszkiem Romanowskim, który przedstawi zagadnienie trudnej rozmowy z rodzicami dziecka z wadą wrodzoną.

Swoim doświadczeniem i najnowszymi osiągnięciami w ortopedii dziecięcej podzielą się z nami światowej sławy wykładowcy:

  • prof. Carol-C. Hasler, Kierownik Kliniki Ortopedii i Chirurgii Kręgosłupa Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Bazylei, Prezydent EPOS 2024/2025
  • prof. Maurizio A. Catagni, Uniwersytet w Mediolanie, autorytet w leczeniu deformacji i urazów dziecięcych z zastosowaniem stabilizatorów zewnętrznych.
  • prof. Bruno Dohin, Université Jean Monnet w Lyonie, specjalizujący się w analizie laboratorium chodu i leczeniu deformacji kończyn u dzieci.

Zachęcamy do uczestnictwa w wykładzie inauguracyjnym prof. dr hab. n. med. Marka Napiontka: „Moje spojrzenie na ortopedię dziecięcą na przestrzeni lat”.

W czwartek przed konferencją odbędzie się kurs „Niestabilność stawu rzepkowo-udowego: jak ja to robię”, na którym grupa znakomitych specjalistów podzielili się z nami swoim doświadczeniem i radami w tym zakresie.

Szczegółowe informacje znajdziecie państwo na stronie Zjazdu www.ppos2024.pl

Zapraszamy do uczestnictwa.

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
Dr hab. n. med. Piotr Janusz

Prezes Polskiego Towarzystwa Ortopedii Dziecięcej
Prof. dr hab. n. med. Tomasz Kotwicki